Zřízení odpočinkového místa s lavičkou u konečné stanice tramvají Bílá Hora

Navrhuje:
Mgr. Eva Tůmová
Cena:
38 700 Kč

Aby stovky zejména starších obyvatel z Domova seniorů a jen tudy od tramvají a autobusů i do přilehlých ulic Rozdělovské, Thurnovy, Anhaltovy, Malobřevnovské, Haberfeldovy a Moravanů docházejících s nákupy, bezpečněji a s možností odpočinku starších osob a invalidů získaly důstojný přístup...

Dlouhou úzkou uličku od konečné tramvají a autobusů denně využívá několik stovek osob, zejména starších a invalidů z Domova seniorů, kteří se tudy vracejí zejména s nákupy a potřebují si krátce odpočinout. Jediná blízká lavička na této trase u přístřešku stanice bývá obsazena čekajícími na tramvaj či autobus. Lavička by měla být umístěna podle nákresu na místě neudržovaného divokého křoví, které tento prostor a okolí stanice dlouhodobě hyzdí. Vstup do uličky je nutné osadit piktogramem se symbolem člověka s holí, protože uličku používají i cyklisté, jejichž zvonky nahluchlé osoby neslyší a jsou jejich jízdou v úzké ulici ohrožování.

AKTUÁLNĚ:
12/2017 - proběhla revitalizace zeleného plácku, oplocení provizorním plotem a výsev trávy. Byla instalována lavička a cedule/piktogram "člověk s holí"

Přílohy