Kvalitní travnatá hřiště na Ladronce

Navrhuje:
Štěpán Materna
Cena:
300 000 Kč
Stav:
Zamítnutý

Stručný popis projektu:
Výstavba a údržba dvou kvalitních hřišť s přírodní trávou v parku Ladronka. Rozměr hřišť cca 100mx50m a 90mx45m.

Možnosti fungování projektu:
1) zcela volně přístupné hřiště s omezením pohybu psů
2) ohraničené hřiště s přístřeškem pro správce hřiště; vstup za symbolický poplatek, možnost rezervačního systému, možnost uzavřít hřiště v případě silně nevhodných podmínek (např. silný déšť a nezbytné období po něm)
3) jiné možnosti, které určí ÚMP P6

Pro koho je projekt určen:
- amatérské sportovní kluby (pronájem za symbolickou cenu) pro pravidelné tréninky
- jednorázové sportovní akce nekomerčního charateru (turnaje, exhibice) pod záštitou P6
- mimo rezervované hodiny může hřiště využívat široká veřejnost

Problém, který chce návrh vyřešit:
Velké travnaté plochy parku Ladronka už dnes lákají ke sportu. Jsou však ve stavu, kdy nelze vytyčit hřiště velikosti fotbalového, aby nezahrnovalo řadu výmolů a děr, které mohou mít za následek zranění sportovců. Kromě krátkých období po dešti bývá povrch suchý a tvrdý.
Nejen v parku Ladronka, ale i v celé městské části, chybí podle předkladatelů velké veřejné hřiště, na kterém by se daly pěstovat sporty vyžadující větší travnatou plochu. Předkladatelé se domnívají, že podpora venkovních sportů je dobrou veřejnou službou, protože často takové sporty nevyžadují drahé vybavení a aktivní pohyb na venkovním travnatém hřišti je zdravější, než v tělocvičně nebo na umělých površích. Hlavní překážkou sportování na trávě pro amatérské sportovce je vysoká výše pronájmu fotbalových hřišť.
Úprava povrchu jako hřiště s přírodní trávou zasáhne jen minimálně do rázu parku, vyplývající omezení se budou týkat hlavně zákazu vstupu se psy.

Místo:
Park Ladronka se dlouhodobě profiluje jako místo pro sportovní vyžití. Bruslařská stezka, tenisové kurty, discgolfové hřiště, plážová hřiště, půjčovna sportovního vybavení...to vše dělá z parku oblíbenou lokalitu pro sportovně zaměřené občany z širokého okolí. Atraktivní jsou i rozsáhlé travnaté plochy, které lákají nejen k pikniku, ale i k sportům. Zde je však rezerva a prostor pro vstup městské části.

Přílohy:
1) popis projektu
2) rozpočet realizace jednoho hřiště od společnosti Philipp se sídlem v Praze 6
3) - 4) fotografie lokality
5) nákres umístění projektu

Přílohy

Důvod zamítnutí či schválení

Vybudování hřišť neodpovídá koncepci rozvoje Ladronky, problematický je též i provoz.